Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 214K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
439
Like
202
Πόντοι
21
Και εδώ τι έδινε στη προηγούμενη τον Απρίλιο η ίδια εταιρεία

Screenshot 2024-05-29 at 3.37.08 PM.png
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
439
Like
202
Πόντοι
21
Και εδώ από τα ποιοτικά στοιχεία που δείχνουν πάνω κάτω οτι η άνοδος του ΣΥΡΙΖΑ -έστω και πιο φρεναρισμένη σε σχέση με πριν 1 μήνα καθώς και η συστηματική υποεκτίμηση του από τις δημοσκοπικές, τα νέα κοινά Κασσελάκη που αρχίδια αν τα πιάσουν οι δημοσκόποι μαζί με το παρακάτω- είναι πολύ promising.

13% πλέον των ψηφοφόρων του ΣΥΡΙΖΑ σε τεράστιο δείγμα 3700 ατόμων δηλώνουν κεντρώοι!

Ιστορικά δεν το θυμάμαι ποτέ αυτό! Ούτε όταν ο Τσίπρας έγραψε σχεδόν 37% το 2015. Τότε η συντριπτική πλειοψηφία έλεγαν ''Κεντροαριστεροί'' και όσοι έλεγαν κέντρο αν θυμάμαι καλά δεν ήταν ούτε στο 5%. Αυτό το 13% είναι καθαρά λόγω Κασσελάκη.

Όπως εξάλλου και το 44% των Κεντροαριστερών οπού πάλι πρώτη φορά στην ιστορία των ψηφοφόρων του ΣΥΡΙΖΑ από το 2015 ξεπερνάνε αυτούς που δηλώνουν Αριστεροί.

Η μετεξέλιξη του ΣΥΡΙΖΑ σε ένα μεγάλο κόμμα τύπου Δημοκρατικοί των ΗΠΑ έχει αρχίσει ήδη!

Screenshot 2024-05-29 at 4.15.09 PM.png
 
Τελευταία τροποποίηση:

lycienr

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Νοε 2011
Μηνύματα
1.516
Κριτικές
37
Like
1.457
Πόντοι
1.096
κλαίω από τα γέλια - το παιδί είναι θεούλης !



Κασσελάκης: Για χρόνια προσευχόμουν στον Όσιο Δαυίδ να μην είμαι gay​

 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
439
Like
202
Πόντοι
21
Βγηκε η Κεχαγια του Συριζα σημερα και ειπε οτι ενα 15% δεν θα ηταν ασχημο :buck2:

Τσίμπα!

«Δεν αποκλείω την πιθανότητα να αγγίξει ο ΣΥΡΙΖΑ και το 20%»​


Όσο για τον αν είναι εφικτό το ποσοστό του 20% για τον ΣΥΡΙΖΑ, κάτι που έχει βάλει ως στόχο ο Στέφανος Κασσελάκης, ο κ. Γεράκης δεν το απέκλεισε: «Εγώ το έχω μέσα στην πιθανότητα. Δεν είμαι εγώ αυτός που θα το απέκλειε, βλέποντας και τις χρονοσειρές, όπου το τελευταίο διάστημα ο ΣΥΡΙΖΑ έχει μια ανοδική τάση».

Και εξήγησε πως «τον ΣΥΡΙΖΑ ή να το πω καλύτερα, τον κ. Κασσελάκη δεν τον έχουμε μετρήσει ποτέ σε κάλπη. Μετριέται στις δημοσκοπήσεις, αλλά σε κάλπη δεν έχει μετρηθεί. Υπό αυτή την έννοια λοιπόν, έχει ένα ίσως μεγαλύτερο ερωτηματικό από ό,τι έχουν οι επιδόσεις όλων των υπόλοιπων κομμάτων. Και ο ΣΥΡΙΖΑ είναι ένα κόμμα, το οποίο αλλάζει λίγο την εκλογική του βάση και, όπως και να την αλλάζει, έχει μια εκλογική βάση με χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας απ’ ό,τι τα υπόλοιπα κόμματα και λιγότερο πιστό από τα υπόλοιπα κόμματα. Εκεί υπάρχει ένα ερωτηματικό. Αυτή τη στιγμή όμως, θεωρώ ότι οι κάλπες αδειανές είναι και δεν μπορεί κανείς να αποκλείσει τίποτε».
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.487
Κριτικές
8
Like
11.407
Πόντοι
3.786
Αν δεν ήσουν τόσο ψώνιο να χαίρεσαι που σε λένε μαλάκα, θα μπορούσες να γράφεις σε κανένα συριζαϊκό φόρουμ να τους εμψυχώνεις. Βέβαια εκεί δε θα έπρεπε να λες ότι δεν είναι αριστεροί γιατί θα ακούσεις χειρότερα μπινελίκια από εδώ, αλλά τόση πίστη στον Κασελάκη δεν έχει ούτε ο Τάιλερ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.845
Κριτικές
1
Like
30.563
Πόντοι
8.006
Και εδώ τι έδινε στη προηγούμενη τον Απρίλιο η ίδια εταιρεία

Screenshot 2024-05-29 at 3.37.08 PM.png
Πώς εκανε δημοσκοπησεις τον Απριλιο η συγκεκριμενη εταιρεια, αφου ελαβε αδεια εγγραφης στο μητρωο εταιρειων δημοσκοπησεων τον Μάιο του 2024?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Βγηκε η Κεχαγια του Συριζα σημερα και ειπε οτι ενα 15% δεν θα ηταν ασχημο :buck2:
Εμ, αρχιζουν να προετοιμαζουν τον κοσμο τους

Αλλά αν ο ανθρωπος ειναι θεόχαζος, τι να καταλαβει.
 

LegolasAth

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2013
Μηνύματα
439
Like
202
Πόντοι
21
Αν δεν ήσουν τόσο ψώνιο να χαίρεσαι που σε λένε μαλάκα, θα μπορούσες να γράφεις σε κανένα συριζαϊκό φόρουμ να τους εμψυχώνεις. Βέβαια εκεί δε θα έπρεπε να λες ότι δεν είναι αριστεροί γιατί θα ακούσεις χειρότερα μπινελίκια από εδώ, αλλά τόση πίστη στον Κασελάκη δεν έχει ούτε ο Τάιλερ.

Πάντως μια κόμπλα την έχεις με τους χαρακτηρισμούς που μου ρίχνεις. Για πες τι σε κάνει trigger με μένα? Τι σου ανακινώ? Ποιό κόμπλεξ σου χτυπάω δόξα πατρί? Καταπιεσμένος δυστυχισμένος γκέι που αρπάζει στα κρυφά από τη γυναίκα του πούτσες τα βράδια? Αποτυχημένος ακόλουθος της εφούλας? Τι ακριβώς?

To 20% του ΣΥΡΙΖΑ δεν το λέω εγώ. Δημοσκόποι άρχισαν να το λένε ήδη. Εκτός από τον κόσμο που έχει αρχίσει να το βλέπει σιγά σιγά. Την ίδια ώρα θα περάσουν στην ιστορία κ νεαρ και Μ25 κ μάλλον Πλεύση. Αυτό θα είναι τεράστια επιτυχία για Κασσελάκη. Έχει αρχίσει κ φαίνεται.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.487
Κριτικές
8
Like
11.407
Πόντοι
3.786
Ψυχολόγος είπαμε έτσι; Δεν πρέπει να έχεις και πολλούς πελάτες, όσο πιο μακριά μπορούσες έπεσες.
Το πρόβλημα που έχω μαζί σου, είναι το ίδιο που έχω με όλα τα δήθεν άτομα. Αντιπαθώ φοβερά τα ψώνια που λένε όχι για να λένε όχι και συνέχεια προκαλούν να τους βρίζουν επειδή τους αρέσει.

Αυτό που είπες "μάλλον" για την Πλεύση, με προβλημάτισε. Θα παίξει συνεργασία;
Ούτε συριζαίος είσαι, ούτε αριστερός, ούτε κασελακικός. Ψωνάρα είσαι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom