Νέα

Bitcoin - Κρυπτονομίσματα και Φορολόγηση σε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tkinaliss
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 681
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.343
Like
471
Πόντοι
36
έχουμε εδώ άτομα που ασχολούνται με κρυπτονομίσματα? άτομα που έχουν βγάλει έστω κάποια χρήματα ουσιαστικά? εδω και κάποιο διάστημα με έχουν βομβαρδίσει τηλεφωνικώς απο εταιρεία λεει ότι ειναι ανταλλακτήριο κρυπτονομισμάτων στην Αθήνα που συγχρόνως βγάζουν και το δικό τους κρυπτονόμισμα στη παγκόσμια αγορα κλπ κλπ...έχετε άποψη ?
στην αθήνα υπάρχουν αρκετα exchange points - ανταλλακτήρια και στην περιοχή βαλκανίων, βουλγαρια ρουμανια σερβια τουρκια β. κύπρο πολλά περισσότερα. στην τουρκια βαλανε χερι οι φορολογικές αρχες και αρκετοί είναι σήμερα φυλακή και άλλοι ζουν στα εμιράτα.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.343
Like
471
Πόντοι
36
Απατη .... Μακρια ...
Υπαρχουν ανταλλακτηρια με ΑΤΜ κανονικα χωρις να μπλεκεις με εταιριες.
Ειχα δει ενα στο Κουκακι πριν 3-4 μερες..
ναι ειναι πραγματικό αξιόπιστι και απο τα πρωτα στην αθήνα. επίσης στην πειραιώς στο κτίριο της πρωην ετβα στη συγγρου στο ισογειο εχει ατμ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μ'έχουν πάρει κι εμένα και μου λένε είμαστε Ελληνική πλατφόρμα κρυπτονομισμάτων.
Λέω μπράβο.
Μου λέει η άλλη "Μπορείτε να πάρετε κρυπτονομίσματα και BTC" (Επειδή ως γνωστόν το BTC δεν είναι κρυπτονόμισμα? Δεν ξέρω πως το εννοούσε)
Λέω, μπορώ. Εσείς σε τι μου χρησιμεύετε?
"Εχουμε κάτι πακέτα, 200-500-1000 ευρώ"
Λέω, οκ, μπορώ να μπω binance, kraken, gate, kucoin και να πάρω. Εσείς σε τι μου χρησιμεύετε?
"Εχουμε πακέτα..."
Λέω μπορώ ήδη να μπω σε όποιο ανταλλακτήριο θέλω και να πάρω 200-500-1000 με κάρτα, εσάς τι να σας κάνω?
Ξεκινάει πάλι από την αρχή.
Τσπ, με κούρασε και της το'κλεισα.

Όσο για Ελληνικά κρυπτονομίσματα, μην τα πλησιάζεις καν.
Μου τα πρήξανε φέτος με το Sersh που και καλά έχει ελληνές devs και doxxed team και φουλ εταιρεία από πίσω. Είπα να δώσω μια ευκαιρία, πέταξα εκεί από περιέργεια ένα 200αρι.
Κάποια φάση τυχαία μπαίνω στο gate, βλέπω σ'αυτή τη μαλακία κόκκινο candle απότομα. Πατάω sell, λέω μήπως πέταξε κάποιος και να πάρω περισσότερα όταν χτυπήσει πάτο. Συνεχίζει να πέφτει. Κοιτάω twitter, ξεκίνησαν να γράφουν πως κάποιο team wallet πετάει συνέχεια coins, τα οποία κανονικά θα'πρεπε να'ταν κλειδωμένα 3 μήνες. Μπαίνω telegram, κάνουν παράπονα.
Τους χάκαραν το team wallet και ξεκίνησαν να πετάνε τα tokens στο DEX, γάμησαν την τιμή 90% κάτω μέσα σε καμιά ώρα.
Με τα πολλά και τα λίγα, βάλτωσε από 0.83 που ήταν στο 0.01 σε 2 μέρες, κατάφεραν με κάποιον τρόπο να τα βρουν με τα CEX και να κάνουν redeploy νέο token contract και δώσουν πίσω ίδιο αριθμό tokens σε holders, αλλά και πάλι είναι 50% κάτω τώρα.

Δηλαδή, να το πω με απλά λόγια, δεν ξαναπαίρνω ό,τιδηποτε έχει ελληνικό όνομα πάνω στο team. Και να μην είναι απατεώνες, θα'ναι γίδια που δεν τους κόβει να μην χώνουν ό,τι παπαριές βρουν στο metamask και πάλι θα τα κάνουν όλα σκατά. Ακόμα και έλληνα marketer να δω στο team δεν το παίρνω.
Κι αυτό υποτίθεται πως ήταν project που έχτιζε έξτρα ασφάλειες για wallet seed κτλ.
απάτη
 

BabisClaras

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2024
Μηνύματα
88
Like
76
Πόντοι
0
ναι ειναι πραγματικό αξιόπιστι και απο τα πρωτα στην αθήνα. επίσης στην πειραιώς στο κτίριο της πρωην ετβα στη συγγρου στο ισογειο εχει ατμ.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


απάτη
Ειναι εταιρεια σε συνεργασια με τον κ. Βαρουφακη.
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
Ότι νεωτερο εδώ έχει ενδιαφέρον …
 

Chaam.backlum

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2016
Μηνύματα
33
Κριτικές
3
Like
101
Πόντοι
0
Νομίζω δεν χρειάζονται διακρίσεις.. ακόμα κ με το btc μπορείς να κάνεις trading κατά περιόδους
Το θέμα είναι αν πιάνουμε σιγά σιγά τα υψηλά ή έχει αρκετό περιθώριο ακόμα...
Εγω δε μιλάω για trading αλλα για spot αγορές. διατι αν κανεις trade futures δεν σε νοιαζει αν πεφτει η οχι. Κάποιοι ομως δεν γνωρίζουν και θέλουν απλα σαν μακροχρόνια επένδυση. Καλώς η κακώς το BTC δεν θα το ξαναδούμε ποτέ 20k...
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.429
Κριτικές
10
Like
2.961
Πόντοι
3.385
Ίσως να είναι ψιλοάσχετο (δεν ασχολούμαι με κρυπτονομίσματα), αλλά μιλώντας με έναν πελάτη τις προάλλες, μου είπε ότι έχασε ένα εκατομμύριο λόγω πτώχευσης της Celsius (κάπου τέλη Δεκεμβρίου 2022).
Για τον συγκεκριμένο δε μου κάνει εντύπωση γιατί όλο φόλες επιλογές κάνει πιστεύοντας ότι θα γίνει πλούσιος με τον αέρα, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως μάλλον έβαλε όλο το ''αποθεματικό'' του (είναι επιχειρηματίας) και έχει μπει και μέσα.

Latest Payments News: Celsius Bankruptcy Ends With $3bn Payout To Creditors, and more
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.089
Κριτικές
10
Like
5.396
Πόντοι
2.816
Ίσως να είναι ψιλοάσχετο (δεν ασχολούμαι με κρυπτονομίσματα), αλλά μιλώντας με έναν πελάτη τις προάλλες, μου είπε ότι έχασε ένα εκατομμύριο λόγω πτώχευσης της Celsius (κάπου τέλη Δεκεμβρίου 2022).
Για τον συγκεκριμένο δε μου κάνει εντύπωση γιατί όλο φόλες επιλογές κάνει πιστεύοντας ότι θα γίνει πλούσιος με τον αέρα, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως μάλλον έβαλε όλο το ''αποθεματικό'' του (είναι επιχειρηματίας) και έχει μπει και μέσα.

Latest Payments News: Celsius Bankruptcy Ends With $3bn Payout To Creditors, and more
Τι ένα εκατομμύριο ρε τύπε;

Ψιλικατζιδες μας πέρασες στο βου.κομ;
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.429
Κριτικές
10
Like
2.961
Πόντοι
3.385

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
15
Like
11.670
Πόντοι
3.846
Για κάτι ηλίθιους που λένε ότι η Freedom24 είναι απάτη, πάρτε 2 κτίρια στην Κύπρο καθυστερημένοι για να ξέρετε άλλη φορά πότε να ανοίγετε το στόμα σας.
 

Συνημμένα

  • IMG20240319121139.jpg
    IMG20240319121139.jpg
    4,2 MB · Εμφανίσεις: 22
  • IMG20240319120534.jpg
    IMG20240319120534.jpg
    3 MB · Εμφανίσεις: 21

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.661
Like
2.296
Πόντοι
456
Για κάτι ηλίθιους που λένε ότι η Freedom24 είναι απάτη, πάρτε 2 κτίρια στην Κύπρο καθυστερημένοι για να ξέρετε άλλη φορά πότε να ανοίγετε το στόμα σας.
Ακόμη ασχολείσε με δαύτους; :cool2:
 

Alberto2

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2023
Μηνύματα
226
Like
236
Πόντοι
21
Άτομα που ασχολούνται με crypto ασχολούνται και με μετοχές και με παράγωγα κλπ ? έχει κανείς άποψη ?
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.089
Κριτικές
10
Like
5.396
Πόντοι
2.816
Τύποι σας βάζουν κι εσάς σε κάτι γκρουπακια στο WhatsApp;

Τι παίζει με αυτά ; Είναι απάτες;

Είμαι τώρα σε ένα που λέει άμα βάλεις 500 USDT σε μια επένδυση σου δίνει 5 USDT πίσω τη μέρα..
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.205
Κριτικές
35
Like
5.853
Πόντοι
6.796
Ξεκινησε bull run?
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

b0b

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2010
Μηνύματα
1.086
Κριτικές
1
Like
1.298
Πόντοι
216
Ο χώρος παει από το κακό στο χειρότερο, 4ος κύκλος για εμένα και βγήκα πριν 2 μήνες εντελώς. Για φορολογία δεν πρόκειται να σας ενοχλήσει κανένας εκτός εάν κάνετε χοντρή μαλακια.

Καλά ξεμπερδέματα και μακριά από meme , rug pulls και futures.
 
  • Like
Αντιδράσεις: cool11

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.805
Like
1.258
Πόντοι
216
Ο χώρος παει από το κακό στο χειρότερο, 4ος κύκλος για εμένα και βγήκα πριν 2 μήνες εντελώς. Για φορολογία δεν πρόκειται να σας ενοχλήσει κανένας εκτός εάν κάνετε χοντρή μαλακια.

Καλά ξεμπερδέματα και μακριά από meme , rug pulls και futures.

Εβγαλες κερδη;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom