Νέα

Καλύτερη/αγαπημένη βότκα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lemmy13!!!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 59
  • Εμφανίσεις 1K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Καλυτερη/αγαπημενη βοτκα


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    38

alfa291

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2006
Μηνύματα
4.229
Like
398
Πόντοι
36
Ελα να σε σωσω. Ιουλιανου με το που περνας την Αχαρνων πριν το φαναρι της Μ.Βοδα, εχει δυο μαγαζια, δεξια διπλα στον φουρνο και το αλλο φατσα απεναντι του ενα deli πολωνεζικο. Επισης το στανταρακι μου για χρονια Αχαρνων 59 το Warsisawa οπου οποτε παω καταστρεφομαι οικονομικα και "συκωτικα"....
ΤΥ m8!

Θα δω και αν έχει και την "old school" Zytnia :wink:
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.813
Πόντοι
206
Όσα και δισεκατομμύρια να είχα, ποτέ μου δεν θα πλήρωνα τρεισήμισι-τέσσερα εκατομμύρια δολάρια το μπουκάλι ! *lol*

θα το εκανες. απλα κανε την αναλογια με τα 0. δεν εχεις δις, εχεις πχ 1 χιλιαρικο ευρω οποτε θα εδινες 50 ευρω για ενα καλο μπουκαλι βοτκα
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.813
Πόντοι
206
98813237-d0cd-4385-a185-6b78375f5ddf.jpeg


Δείτε τιμές σε σούπερ μάρκετ της Μόσχας… τις βλέπω και με πιάνουν τα κλάματα …
οι τιμες ειναι σε ρουβλια; οποτε πχ η beluga που γραφει 2189 ρουβλια ειναι περιπου 20 ευρω!!!!!!!!!!!!! τσαρτερ ΤΩΡΑ για Μοσχα!!!!!
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.446
Κριτικές
16
Like
13.640
Πόντοι
6.515
Για τους αγαπουληδες που στέλνουν στις βίζιτες ποτα, μπελβεντερε
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.370
Like
3.126
Πόντοι
456
θα το εκανες. απλα κανε την αναλογια με τα 0. δεν εχεις δις, εχεις πχ 1 χιλιαρικο ευρω οποτε θα εδινες 50 ευρω για ενα καλο μπουκαλι βοτκα

Όχι. Δεν κοιτάω πόσα έχω για να ξοδέψω κάτι. Κοιτάω, αν αξίζει για πολύ κόσμο το προϊόν σε αυτήν την τιμή, κι αν με ενδιαφέρει το προϊόν εμένα.

Απεχθάνομαι τα καταναλωτικά αγαθά που αποσκοπούν σε ελίτ αγορές χωρίς να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο.

Για τέσσερα εκατομμύρια δολάρια μπορεί να αγόραζα δύο πυραύλους κρουζ ως δισεκατομμυριούχος για τον κήπο μου, αλλά όχι ένα μπουκάλι βότκα.

:—)
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.813
Πόντοι
206
δεν την εχει αυτη, μπες στο site τους να δεις τι παιζει
και επειδη ειναι μεσα του μηνος και εβαλα το νοικι εμεινα ταπι και ψυχραιμος οποτε πιες και μια πορτερ για παρτη μου....:cry::cry::cry:
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.024
Κριτικές
1
Like
5.543
Πόντοι
2.356
Beluga, κορυφή.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.370
Like
3.126
Πόντοι
456

Λάϊκ μεν, αλλά πέρα του ότι είναι ακριβή δεν με ανεβάζει τόσο όσο οι πολωνέζικες.

Έχει μάλλον άλλη διαδικασία ωρίμανσης, υποθέτω. Εύπεπτη. Πάει κάτω σα νερό. :—)
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.813
Πόντοι
206
Λάϊκ μεν, αλλά πέρα του ότι είναι ακριβή δεν με ανεβάζει τόσο όσο οι πολωνέζικες.

Έχει μάλλον άλλη διαδικασία ωρίμανσης, υποθέτω. Εύπεπτη. Πάει κάτω σα νερό. :—)
τουτεστιν υπουλη...αλλα ωραια γευση
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

μια φορα στις γιορτες που ειχα κατι παραπανω στην τσεπη, επενδυσα σε αυτη και δεν το μετανιωσα
 

MOYNOPILOT

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2023
Μηνύματα
50
Like
185
Πόντοι
0
αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του,εχω παει ρωσσια καμποσες φορες,δοκιμασα αρκετες βοτκες,η russian stantard δεν μου αρεσε,για αρκετους κορυφαια, δοκιμασα μια ομως,αρκετα διαδομενη εκει,εφερα και στην ελλαδα ενα λιτρο,δεν θυμαμαι ομως το ονομα της,για μενα αγγιζε το τελειο,σε μπουκαλι με στενο λαιμο,μου θυμιζε καραφακι,με πωμα πρασινο καθως και ετικετα στο χρωμα του μινι και τα 2 πρασινο εντονο,καθως μου αρεσε και η pertsokfa pepper..αν ξερει κανεις την πρωτη την ονομασια της...
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.370
Like
3.126
Πόντοι
456
αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του,εχω παει ρωσσια καμποσες φορες,δοκιμασα αρκετες βοτκες,η russian stantard δεν μου αρεσε,για αρκετους κορυφαια, δοκιμασα μια ομως,αρκετα διαδομενη εκει,εφερα και στην ελλαδα ενα λιτρο,δεν θυμαμαι ομως το ονομα της,για μενα αγγιζε το τελειο,σε μπουκαλι με στενο λαιμο,μου θυμιζε καραφακι,με πωμα πρασινο καθως και ετικετα στο χρωμα του μινι και τα 2 πρασινο εντονο,καθως μου αρεσε και η pertsokfa pepper..αν ξερει κανεις την πρωτη την ονομασια της...

Δεν εννοείς την Moskovskaya, ε;
Το μπουκάλι δεν θυμίζει καραφάκι.

 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.813
Πόντοι
206
αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του,εχω παει ρωσσια καμποσες φορες,δοκιμασα αρκετες βοτκες,η russian stantard δεν μου αρεσε,για αρκετους κορυφαια, δοκιμασα μια ομως,αρκετα διαδομενη εκει,εφερα και στην ελλαδα ενα λιτρο,δεν θυμαμαι ομως το ονομα της,για μενα αγγιζε το τελειο,σε μπουκαλι με στενο λαιμο,μου θυμιζε καραφακι,με πωμα πρασινο καθως και ετικετα στο χρωμα του μινι και τα 2 πρασινο εντονο,καθως μου αρεσε και η pertsokfa pepper..αν ξερει κανεις την πρωτη την ονομασια της...
το να ψαχνεις να θυμηθεις/ξεχωρισεις ρωσικη βοτκα ειναι σαν να λεμε "ειχα φαει μια φετα στην Ελλαδα αλλα δεν θυμαμαι προελευση, το χαρτι ηταν .....".
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.938
Κριτικές
32
Like
11.239
Πόντοι
11.746
αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του,εχω παει ρωσσια καμποσες φορες,δοκιμασα αρκετες βοτκες,η russian stantard δεν μου αρεσε,για αρκετους κορυφαια, δοκιμασα μια ομως,αρκετα διαδομενη εκει,εφερα και στην ελλαδα ενα λιτρο,δεν θυμαμαι ομως το ονομα της,για μενα αγγιζε το τελειο,σε μπουκαλι με στενο λαιμο,μου θυμιζε καραφακι,με πωμα πρασινο καθως και ετικετα στο χρωμα του μινι και τα 2 πρασινο εντονο,καθως μου αρεσε και η pertsokfa pepper..αν ξερει κανεις την πρωτη την ονομασια της...
Ωχ πρέπει να εξηγήσω τα αυτονόητα η Russian Standard δεν βγαίνει σε μια εκδοχή,
έχει Platinum, Gold, Silver κλπ. είναι σαν να λέμε Johnny Red με Johnny black και Johnny Blue
καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Και στη Ρωσία υπάρχουν δεκάδες ίσως εκατοντάδες ετικέτες.

vodka-bottles.jpg
musey-vodky.jpg
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.813
Πόντοι
206
Ωχ πρέπει να εξηγήσω τα αυτονόητα η Russian Standard δεν βγαίνει σε μια εκδοχή,
έχει Platinum, Gold, Silver κλπ. είναι σαν να λέμε Johnny Red με Johnny black και Johnny Blue
καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Και στη Ρωσία υπάρχουν δεκάδες ίσως εκατοντάδες ετικέτες.

vodka-bottles.jpg
musey-vodky.jpg
1716124037921.jpeg
στο ειπα
 

MOYNOPILOT

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2023
Μηνύματα
50
Like
185
Πόντοι
0
ενταξει τυπε,εισα
Ωχ πρέπει να εξηγήσω τα αυτονόητα η Russian Standard δεν βγαίνει σε μια εκδοχή,
έχει Platinum, Gold, Silver κλπ. είναι σαν να λέμε Johnny Red με Johnny black και Johnny Blue
καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Και στη Ρωσία υπάρχουν δεκάδες ίσως εκατοντάδες ετικέτες.

vodka-bottles.jpg
musey-vodky.jpg
ι
Ωχ πρέπει να εξηγήσω τα αυτονόητα η Russian Standard δεν βγαίνει σε μια εκδοχή,
έχει Platinum, Gold, Silver κλπ. είναι σαν να λέμε Johnny Red με Johnny black και Johnny Blue
καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Και στη Ρωσία υπάρχουν δεκάδες ίσως εκατοντάδες ετικέτες.

vodka-bottles.jpg
musey-vodky.jpg
οκ τυπε,εισαι ειδημων,ομως εβαλες οποια ναναι εκτος απο αυτην που ψαχνω,,εσενα περιμενα να μου πεις οτι η dtandard εχει πολλες διαφορετικες γευσεις..
 

MOYNOPILOT

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2023
Μηνύματα
50
Like
185
Πόντοι
0
το να ψαχνεις να θυμηθεις/ξεχωρισεις ρωσικη βοτκα ειναι σαν να λεμε "ειχα φαει μια φετα στην Ελλαδα αλλα δεν θυμαμαι προελευση, το χαρτι ηταν .....".
αυτη η φετα που λες ειναι πολυ διεδομενη στην ρωσσια,κατι σαν ηπειρου,δωδωνη κλπ..
 

MOYNOPILOT

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2023
Μηνύματα
50
Like
185
Πόντοι
0
Δεν εννοείς την Moskovskaya, ε;
Το μπουκάλι δεν θυμίζει καραφάκι.

οχι φιλε,σε ευχαριστω για την προσπαθεια αλλα δεν ειναι..θα την βρω ομως,να εισαι καλα!!
 

xxx_male

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.890
Like
7.078
Πόντοι
1.056
Ο σωστός μύστης του bou πίνει… :tooth:

IMG_5178.jpeg
 

rodriguez96

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.938
Κριτικές
32
Like
11.239
Πόντοι
11.746
αν μπορει καποιος να μου δωσει τα φωτα του,εχω παει ρωσσια καμποσες φορες,δοκιμασα αρκετες βοτκες,η russian stantard δεν μου αρεσε,για αρκετους κορυφαια, δοκιμασα μια ομως,αρκετα διαδομενη εκει,εφερα και στην ελλαδα ενα λιτρο,δεν θυμαμαι ομως το ονομα της,για μενα αγγιζε το τελειο,σε μπουκαλι με στενο λαιμο,μου θυμιζε καραφακι,με πωμα πρασινο καθως και ετικετα στο χρωμα του μινι και τα 2 πρασινο εντονο,καθως μου αρεσε και η pertsokfa pepper..αν ξερει κανεις την πρωτη την ονομασια της...

ενταξει τυπε,εισα

ι

οκ τυπε,εισαι ειδημων,ομως εβαλες οποια ναναι εκτος απο αυτην που ψαχνω,,εσενα περιμενα να μου πεις οτι η dtandard εχει πολλες διαφορετικες γευσεις..
Δεν είναι οι γεύσεις, είναι η απόσταξη το distillate,
που ξυπνάς το πρωί και δεν έχεις κεφάλι καζάνι.

Ας έβγαζες μια φωτογραφία τη βότκα που σου άρεσε.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom