Νέα

Κάτοικος κέντρου Αθήνας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lemmy13!!!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 38K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.815
Πόντοι
206
Τα έλεγα:


Όταν μέσα σε 10 χρόνια έχουν αυξηθεί δραματικά οι Φεμιναζί του μπλε/μωβ μαλλιού και δεν θέλουν συγκατοίκηση με άνδρες, είναι λογικό κι επόμενο να εκτοξευτούν τα ενοίκια.

Σε άλλο νήμα κάνουν παράπονα διάφοροι για το ακριβό μουνί.

Με συγκατοίκηση ΚΑΙ θα έπεφταν οι τιμές των ενοικίων ΚΑΙ οι πουτάνες θα ζητούσαν λιγότερα λεφτά ΚΑΙ το χρήμα θα έμενε στην χώρα (μην ξεχνάμε ότι το ευρώ είναι συνάλλαγμα). Ίσως λυνόταν και η υπογεννητικότητα (με λίγη καλή θέληση).

Ας κάτσουν με τα 50 γατιά τους οι μεν και με την χούφτα τους οι δε...
Βγαλε το "γατια" απο τα γραφομενα σου φιλε, δεν σου φταινε σε τιποτα. Αντιστοιχα βαλε "πουστοφιλεναδες, δονητες, λεσβιογκομενες" να εισαι μεσα.
 

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
431
Like
583
Πόντοι
81
Βγαλε το "γατια" απο τα γραφομενα σου φιλε, δεν σου φταινε σε τιποτα. Αντιστοιχα βαλε "πουστοφιλεναδες, δονητες, λεσβιογκομενες" να εισαι μεσα.
Κι εγώ τα αγαπάω τα ζώα, αλλά μιλάω για αρρωστημένες καταστάσεις (ξέρω περίπτωση με 40 γατιά).
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.815
Πόντοι
206
Κι εγώ τα αγαπάω τα ζώα, αλλά μιλάω για αρρωστημένες καταστάσεις (ξέρω περίπτωση με 40 γατιά).
αρρωστημενη κατασταση (και πια δυστυχως 8/10 περιπτωσεις) ειναι παιδια με χωρισμενους γονεις. καλυτερα να μαζευω σκατομανι απο την αμμο απο 40 γατοκωλους παρα να "μεγαλωνω" το παιδι μου ανωμαλα, δλδ χωρις παραστασεις τι ειναι ανδρογυνο. ΚΑΙ γιαυτο φτασαμε στην τωρινη κατασταση του φασισταριου των lgbt
 

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
240
Κριτικές
45
Like
3.395
Πόντοι
1.431
Ξεχασα ενα αλλο που μου την σπαει στο κεντρο, ο μαραθωνιος και οι ποδηλατες. Τους εχω δει αυτους που "τρεχουν" στον μαραθωνιο (gay) ή στον ημιμαραθωνιο (total gay), μπροστα κατι φιμέ που παντα τερματιζουν πρωτοι (και πριν χρονια πουλαγαν παπουτσια απεξω απο την ασσοε, "παρε φρεντ καλο καλο"), και ξωπισω οι 9 στους 10 με πατσοκοιλια σαν τα δικα μου να αγκομαχουν στα προθυρα ανακοπης καρδιας, "τρεχουν" για να λενε μετα οτι συμμετηχαν (με τα αναλογα selfie) πόσο μαλλον δε μετα τον τερματισμο τυλιγμενοι με τα ασημοχαρτα ετοιμοι να τους περασεις με πινελο μουσταρδα και μεσα στον φουρνο για γιουβετσι. Ποδηλαταδες....σε τι πολη με τι δρομους ΡΕΕΕΕΕΕ;;;!!!!!!!! Αυτοκτονικοι "οικολογοι" "εραστες της υγειους ζωης" "αθλητικοι" "ρομαντικοι".....κρυφοπουσταρες ειναι και τους αρεσει να καβαλανε την σελα και να σκανε στις λακουβες της Αθηνας να ηδονιζεται η σουφρα τους, τα ιδια και οι γυναικες, οικολογικο vibrator το ποδηλατο. Και εχουν και σφυριχτρες να τους προσεξουμε ολοι. Ενα Hummer εκεινη την ωρα να ειχα..... Ολα αυτα τα διποδα που "αθλουνται" ειτε τρεχοντας ειτε καβαλα, το κανουν μεσα σε ενα αστικο τοπιο τιγκα στην σκονη στο καυσαεριο, με κακους δρομους (καταπονηση αρθρωσεων κτλ) για την καυλαντοσυνη τους και μονο, εμποδιζοντας πχ ενα ασθενοφορο να φτασει συντομως στον προορισμο του ή εναν με αμαξι με το μωρο του μεσα να το τρεχει σε κανα Παιδων. Και μετα την "αθληση" τους οι μισοι απο δαυτους θα τραφουν "υγειινα" με τπτ μπαρες πρωτεινης (που μια φορα δοκιμασα και εχεζα μιση μερα τσιμεντο), μπουτια απο ακριδα στον ατμο, βλαστους τσουκνιδας γιαλατζι κτλ. Οι αλλοι μισοι φαγητο απο goodys ή ψησταρια, αλλα ΝΤΕΛΙΒΕΡΙ δεν πανε να το παρουν απο μονοι τους. Ενας λαος εμεις οι Ελληνες που ειμαστε μυρωδιαδες απο τον ατομικο αθλητισμο αιωνες (πχ κοιταξτε 50φευγα τουριστριες απο Ολλανδια, Πολωνια κτλ τι σωματα εχουν και κοιταχτε τις δικες μας). Φτηνοι στο αλευρι και ακριβοι στο πιτουρο, ΣΕ ΟΛΑ. Ουστ.
Προσυπογράφω τα γραφόμενα.
Ξέχασες τις αγάμητες μοιρολογίστρες που τρέχουν συνηθως στα 5χλμ ,τραβάνε σελφι για το γραφείο και κυκλοφορούν μέχρι τις 8-9 το βράδυ με το σακούλι της διοργάνωσης τον αριθμό και την αλουμινοκουβέρτα (μη χέσω) στο χέρι.
Τα ζούμε και τα βλέπουμε τα προβλήματα καθημερινά δυστυχώς.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.049
Like
3.910
Πόντοι
456
Έχω παει σε παρα πολλες πρωτεύουσες στην ΕΥΡΩΠΗ , μεγαλύτερο μπουρδελο απο την αθηνα δεν υπαρχει , ιδιαίτερα κεντρο, κολωνακι εξαρχεια πατησια Κυψέλη Παγκράτι ειναι για το μΠΟΥΤΣΟν
Βρώμα κ δυσωδία , σπασμένα πεζοδρόμια , πάρκα δεν υπάρχουν ή ειναι κακοσυντηρημένα κ μικρα , αναλογία πρασίνου / μ2 η χειρότερη στην ΕΕ , τριτοκοσμική πρωτεύουσα η αθηνα κ χειροτέρεψε με ολους αυτούς τους διαστημάνθρωπους που ηρθσν απο αφρικη αραβια Ασία
Bάλε άθλιες σάπιες πολυκατοικίες πέραν αυτών που βρίσκονται σε κεντρικούς δρόμους των συνοικιών που ανέφερες.
Ειδικά το θέμα με το πράσινο και με την ανυπαρξία πάρκου, είναι παγκόσμιο φαινόμενο αυτό.
Είναι μια κωλότρυπα η Αθήνα. Ωραία είναι αν κινείσαι επιλεκτικά στις τοπ περιοχές και μόνο.
Αν λόγω δουλειάς ή δε ξέρω τι είσαι ομόνοιες, αγιους παντελεήμονες , μιχαήλ βόδα, πατήσια, αχαρνών κλπ καλή τύχη εύχομαι καλό ψυχίατρο να βρει κάποιος.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.377
Like
3.144
Πόντοι
456
Άμα φορτώσουν στην Αθήνα τα νέα ψευτοοικολογικά, αλουμινοπλαστικά και χαμηλοτάβανα διαμερίσματα-κούτες, παίζει αρκετοί να πεθυμήσουν τα παλιά, ευρύχωρα κι ευάερα διαμερίσματα της δεκαετίας του ‘50.
 

felixgr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2006
Μηνύματα
1.415
Κριτικές
2
Like
2.603
Πόντοι
456
Ανθουσα παρακαλω:grin:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:
Η Ανθούσα είναι στους πρόποδες της Πεντέλης, βόρεια του Γέρακα και της Παλλήνης. Αρτέμιδα ήθελες να γράψεις προφανώς.
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.708
Κριτικές
5
Like
6.023
Πόντοι
2.306
Η Αθήνα έχει χαλια παραλίες.γλυφαδα μέχρι και σκατα έχει στη θάλασσα..Σούνιο δε μπορείς να κάνεις μπανιο..ολο γκρεμοί και άμα μπεις μεσα..θα κόψεις τα πόδια σου..Αθήνα πολυ άσχημη πολη..απορώ ποιος χαζος είπε..ότι η ελλαδα έχει..τις καλυτερες παραλίες στον κόσμο..
Ελλάδα δεν είναι μόνο η ΑΘΗΝΑ.
 

kilotaki

Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2024
Μηνύματα
47
Like
140
Πόντοι
0
Ξεχασα ενα αλλο που μου την σπαει στο κεντρο, ο μαραθωνιος και οι ποδηλατες. Τους εχω δει αυτους που "τρεχουν" στον μαραθωνιο (gay) ή στον ημιμαραθωνιο (total gay), μπροστα κατι φιμέ που παντα τερματιζουν πρωτοι (και πριν χρονια πουλαγαν παπουτσια απεξω απο την ασσοε, "παρε φρεντ καλο καλο"), και ξωπισω οι 9 στους 10 με πατσοκοιλια σαν τα δικα μου να αγκομαχουν στα προθυρα ανακοπης καρδιας, "τρεχουν" για να λενε μετα οτι συμμετηχαν (με τα αναλογα selfie) πόσο μαλλον δε μετα τον τερματισμο τυλιγμενοι με τα ασημοχαρτα ετοιμοι να τους περασεις με πινελο μουσταρδα και μεσα στον φουρνο για γιουβετσι. Ποδηλαταδες....σε τι πολη με τι δρομους ΡΕΕΕΕΕΕ;;;!!!!!!!! Αυτοκτονικοι "οικολογοι" "εραστες της υγειους ζωης" "αθλητικοι" "ρομαντικοι".....κρυφοπουσταρες ειναι και τους αρεσει να καβαλανε την σελα και να σκανε στις λακουβες της Αθηνας να ηδονιζεται η σουφρα τους, τα ιδια και οι γυναικες, οικολογικο vibrator το ποδηλατο. Και εχουν και σφυριχτρες να τους προσεξουμε ολοι. Ενα Hummer εκεινη την ωρα να ειχα..... Ολα αυτα τα διποδα που "αθλουνται" ειτε τρεχοντας ειτε καβαλα, το κανουν μεσα σε ενα αστικο τοπιο τιγκα στην σκονη στο καυσαεριο, με κακους δρομους (καταπονηση αρθρωσεων κτλ) για την καυλαντοσυνη τους και μονο, εμποδιζοντας πχ ενα ασθενοφορο να φτασει συντομως στον προορισμο του ή εναν με αμαξι με το μωρο του μεσα να το τρεχει σε κανα Παιδων. Και μετα την "αθληση" τους οι μισοι απο δαυτους θα τραφουν "υγειινα" με τπτ μπαρες πρωτεινης (που μια φορα δοκιμασα και εχεζα μιση μερα τσιμεντο), μπουτια απο ακριδα στον ατμο, βλαστους τσουκνιδας γιαλατζι κτλ. Οι αλλοι μισοι φαγητο απο goodys ή ψησταρια, αλλα ΝΤΕΛΙΒΕΡΙ δεν πανε να το παρουν απο μονοι τους. Ενας λαος εμεις οι Ελληνες που ειμαστε μυρωδιαδες απο τον ατομικο αθλητισμο αιωνες (πχ κοιταξτε 50φευγα τουριστριες απο Ολλανδια, Πολωνια κτλ τι σωματα εχουν και κοιταχτε τις δικες μας). Φτηνοι στο αλευρι και ακριβοι στο πιτουρο, ΣΕ ΟΛΑ. Ουστ.

Φίλε μου είδα τέτοιους ποδηλάτες προχτές όταν ήμουν στο κέντρο της Αθήνας! Χαχαχαχα τρομερή περιγραφή!
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.402
Κριτικές
62
Like
41.131
Πόντοι
8.530
Η Αθήνα έχει χαλια παραλίες.γλυφαδα μέχρι και σκατα έχει στη θάλασσα..Σούνιο δε μπορείς να κάνεις μπανιο..ολο γκρεμοί και άμα μπεις μεσα..θα κόψεις τα πόδια σου..Αθήνα πολυ άσχημη πολη..απορώ ποιος χαζος είπε..ότι η ελλαδα έχει..τις καλυτερες παραλίες στον κόσμο..
Οι Αθηνεζοι όλο στον Πειραιά είναι και περιμένουν να μπουν στο πλοίο για Αιγαίο .
Σε παραλίες Αττικής μόνο η πλεμπα πάει...άνεργοι,παππούδες ,γιαγιάδες ,γονείς με δύσκολα οικονομικά.
Εσύ μην μιλάς για παραλίες όμως γιατί πολλές από τις Αλβανικές παραλίες είναι περιουσίες Βορειοηπειρωτών που πάει να τις βάλει χέρι ο Ράμα...
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.815
Πόντοι
206
Η Ανθούσα είναι στους πρόποδες της Πεντέλης, βόρεια του Γέρακα και της Παλλήνης. Αρτέμιδα ήθελες να γράψεις προφανώς.
σωστος.....οτι να ναι μιλαμε...αρχιζω και γερναω
 

lespec

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2006
Μηνύματα
342
Κριτικές
3
Like
1.166
Πόντοι
361
Κι εγώ τα αγαπάω τα ζώα, αλλά μιλάω για α

Άμα φορτώσουν στην Αθήνα τα νέα ψευτοοικολογικά, αλουμινοπλαστικά και χαμηλοτάβανα διαμερίσματα-κούτες, παίζει αρκετοί να πεθυμήσουν τα παλιά, ευρύχωρα κι ευάερα διαμερίσματα της δεκαετίας του ‘50.
Σαν κοντέινερς ακούγονται.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.377
Like
3.144
Πόντοι
456
Ολόκληρη η Αττική είναι ευλογημένος τόπος. Με βουνά, θάλασσα και εύκρατο κλίμα.

Απλά να δώσουμε έμφαση στα πάρκα, στην ανάπτυξη δημοτικών χώρων με πράσινο.
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.815
Πόντοι
206
Πηρατε ματι τα ηλεκτρικα λεωφορεια που κυκλοφορουν υπο δοκιμη; Yutong λεγεται η εταιρεια που τα παραγει και ειναι ΚΙΝΕΖΙΚΗ....εχουν να βγουν ανεκδοτα προσεχως....:mrs-help:
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
2.377
Like
3.144
Πόντοι
456
Πηρατε ματι τα ηλεκτρικα λεωφορεια που κυκλοφορουν υπο δοκιμη; Yutong λεγεται η εταιρεια που τα παραγει και ειναι ΚΙΝΕΖΙΚΗ....εχουν να βγουν ανεκδοτα προσεχως....:mrs-help:

Δεν τα πρόσεξα ακόμη. Που κινούνται;

Καλά, δεν βιάζομαι κιόλας να τεστάρω διαδρομή με κινέζικο ηλεκτρικό λεωφορείο. :-)
 
OP
OP
Lemmy13!!!!

Lemmy13!!!!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2023
Μηνύματα
930
Like
1.815
Πόντοι
206
Δεν τα πρόσεξα ακόμη. Που κινούνται;

Καλά, δεν βιάζομαι κιόλας να τεστάρω διαδρομή με κινέζικο ηλεκτρικό λεωφορείο. :-)
περιξ πολεμικου μουσειου. ακαδημιας, πατησιων
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.480
Like
11.033
Πόντοι
3.556
Ολόκληρη η Αττική είναι ευλογημένος τόπος. Με βουνά, θάλασσα και εύκρατο κλίμα.

Απλά να δώσουμε έμφαση στα πάρκα, στην ανάπτυξη δημοτικών χώρων με πράσινο.

Νωρις ειναι ρε τυπε, ας περιμενουμε λιγο ακομα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.367
Like
16.050
Πόντοι
3.656
Ολόκληρη η Αττική είναι ευλογημένος τόπος. Με βουνά, θάλασσα και εύκρατο κλίμα.

Απλά να δώσουμε έμφαση στα πάρκα, στην ανάπτυξη δημοτικών χώρων με πράσινο.

Αφου ο Έλληνας δε γουστάρει πάρκα και πράσινο.Για τουαλέτες σκύλων τα έχει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom