Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 87K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 21 άτομα (2 μέλη και 19 επισκέπτες)

sisiliano1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2015
Μηνύματα
924
Like
1.176
Πόντοι
206
Ειδικά τέλη μου τους ελεύθερους επαγγελματίες τους λυπάται η καρδιά μου
Το 45% από αυτους να δηλώνει κάτω από 5.000 τον χρόνο
Δηλαδή κάτω από περίπου 420€ το μήνα
Screenshot_2024-05-08-16-30-46-790_com.android.chrome.jpg

Και το 65% κάτω από 840€ το μήνα
Με τέτοια εισοδήματα βέβαια
Που προφανώς είναι αληθινά και δεν κρύβουν τίποτα
Είμαστε φτωχη χώρα
Μπράβο στην κυβέρνηση που έβαλε ελάχιστο τεκμαρτό εισόδημα επιτέλους
Που πάλι τους χαϊδεύει βέβαια αλλά λίγο λιγότερο
Παραδείγματος χάρη μετά από 6 χρόνια δουλειάς πρέπει να δηλώνουν 910€ το μήνα
Πολυ τους
Screenshot_2024-05-08-16-38-16-593_com.android.chrome.jpg
λυπάμαι
Screenshot_2024-05-08-16-38-16-593_com.android.chrome.jpg
Μη τα βαζεις αυτα γιατι θα τους λυπηθουμε που βγαζουν 50 κ δηλωνουν 10. Μπουρδελο κρατος στην υγεια του κοροιδου μια ζωη
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.967
Like
68.386
Πόντοι
12.756
Ευαγγελάτος λεει για τις τιμες των καυσίμων :rockon::rockon::rockon:

Επεσαν οι τιμές και εμεις ακομα πληρωνουμε λεει με την τιμη της αυξησης; :rockon::rockon::rockon:

Κάτι πρεπει να γίνει λεει με αυτο :tooth::tooth::tooth::tooth:

Μια χαρά είμαστε Νικόλα , ρωτα και τον Νταιμα εδω που τα λέει ωραία :rockon::rockon:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.566
Like
21.531
Πόντοι
5.506
Στα @@ μου ρε βλακα τι δεν καταλαβαινεις?

Πηγαν μεχρι τα Μεγαρα η το δηλεσι και ξαφνικα ολοι εχουν τελικα λεφτα στην τσεπη. Αυτο ειναι το μηνυμα που θελουν να περασουν και εσυ σαν λοβοτομημενος που εισαι το τρως για επιδορποιο την στιγμη που ψαχνεις τα σκουπιδια.
Σε γαμησε ο νταιμας, σε ξεκωλιασε. Σε λίγο θα καταντήσεις πουτανακι του νταιμα, χειρότερο κι από το δικό μου, τον Σταλόνε που τρέχει το σπέρμα μου μέσα στο κρανίο του.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.300
Κριτικές
178
Like
40.123
Πόντοι
21.896
Ειδικά τέλη μου τους ελεύθερους επαγγελματίες τους λυπάται η καρδιά μου
Το 45% από αυτους να δηλώνει κάτω από 5.000 τον χρόνο
Δηλαδή κάτω από περίπου 420€ το μήνα
Screenshot_2024-05-08-16-30-46-790_com.android.chrome.jpg

Και το 65% κάτω από 840€ το μήνα
Με τέτοια εισοδήματα βέβαια
Που προφανώς είναι αληθινά και δεν κρύβουν τίποτα
Είμαστε φτωχη χώρα
Μπράβο στην κυβέρνηση που έβαλε ελάχιστο τεκμαρτό εισόδημα επιτέλους
Που πάλι τους χαϊδεύει βέβαια αλλά λίγο λιγότερο
Παραδείγματος χάρη μετά από 6 χρόνια δουλειάς πρέπει να δηλώνουν 910€ το μήνα
Πολυ τους
Screenshot_2024-05-08-16-38-16-593_com.android.chrome.jpg
λυπάμαι
Screenshot_2024-05-08-16-38-16-593_com.android.chrome.jpg
Κ τι θες να δηλώνουν ; 25000 το χρήμα νονγοα να τα παίρνει τα μισά το κράτος κ να ταιζει ακαματηδες δύ κ συνταξιούχους που βγήκαν από τα 43 για να ψηφίζουν μια ζωή συστημικά κόμματα ....πελατεία δλδ
Κακά κάνουν για μένα ...ας υπήρχε σωστή πολιτική σκηνή κ τότε να τα δήλωναν ολα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.967
Like
68.386
Πόντοι
12.756
Είδες τα χάλια μας με τον Κυριάκο?? Ενώ πριν όλα πήγαινανα απο το καλό στο καλύτερο. Η οικοδομή δούλευε, υπήρχε αξιοπιστία απο τους έξω, υπήρχε μια προσπάθεια για άνοδο. Δεν υποτάχθηκαν ποτέ στις εντολές των έξω για συμφωνίες κλπ...
Και πάνω απο όλα ο κώλος σου ήταν σφιχτός και κλειστός.........
Ενώ τώρα υπολογίζουμε στον λυποτάκτη, στον κακομοίρη που χρωστά 11μύρια στην εφορία (απο το κακό παραδικαστικό) , στον πλούσιο που δεν ξέρει το οργανόγραμμα των επιχειρήσεων του.............
εσυ λες θα μας σωσει αυτος με τα 40 σπιτια;
που ειχε κάνει αιτηση για επιδότηση για 5 ρίζες ελιές που εχει ;

που εβαλε βυσμα ο πατερας του να δουλεψει σε μια εταιρεία και παραλιγο να μπει φυλακή ;;;

Το ακουω :coffee:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.475
Like
4.745
Πόντοι
1.706
Πάει κι ο καφές. Το κακό είναι ότι και το ρεβύθι μαλλον θα τραβήξει την ανηφόρα. Και τι στην ευχή πίνεται μετά;

 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.238
Like
7.001
Πόντοι
1.056
εσυ λες θα μας σωσει αυτος με τα 40 σπιτια;
που ειχε κάνει αιτηση για επιδότηση για 5 ρίζες ελιές που εχει ;

που εβαλε βυσμα ο πατερας του να δουλεψει σε μια εταιρεία και παραλιγο να μπει φυλακή ;;;

Το ακουω :coffee:
Το ποιος θα σε σώσει θα το πει η ιστορία. Απλά επιλέγω μεταξύ αυτών που κάτι έχουν να επιδείξουν. Αρνούμε να βλέπω μεσσίες , με θεία ευλογία απο την βάφτιση , αδοκίμαστους , να λένε οτι θα με σώσουν. Αρνούμαι να θεοποιώ το τίποτα. Αν μου συγκρίνεις τον Μητσοτάκη με τον Ανδρουλάκη, με τον Κουτσούμπα να το δεχθώ και να μπω στην σύγκριση. Με το τίποτα με τα ευχολόγια, δεν μπαίνω.
Γιατί περί ενός τίποτα λαικιστή πρόκειται. Να μου πεις κάποιον άλλον που κάτι έχει κάνει είτε στην πολιτική είτε επαγγελματικά, να το δεχθώ. Ο αέρας κοπανιστός, δεν μου λέει τίποτα. Ας πάει να λύσει πρώτα τα δικά του θέματα με την εφορία του πα΄τερα του και βλέπουμε....
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.129
Κριτικές
3
Like
10.598
Πόντοι
3.936
Μη τα βαζεις αυτα γιατι θα τους λυπηθουμε που βγαζουν 50 κ δηλωνουν 10. Μπουρδελο κρατος στην υγεια του κοροιδου μια ζωη
Γίνε κ εσύ τυπε Ελ επαγγελματίας. Άνοιξε περίπτερο η γίνε ταξιτζής.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.967
Like
68.386
Πόντοι
12.756
Το ποιος θα σε σώσει θα το πει η ιστορία. Απλά επιλέγω μεταξύ αυτών που κάτι έχουν να επιδείξουν. Αρνούμε να βλέπω μεσσίες , με θεία ευλογία απο την βάφτιση , αδοκίμαστους , να λένε οτι θα με σώσουν. Αρνούμαι να θεοποιώ το τίποτα. Αν μου συγκρίνεις τον Μητσοτάκη με τον Ανδρουλάκη, με τον Κουτσούμπα να το δεχθώ και να μπω στην σύγκριση. Με το τίποτα με τα ευχολόγια, δεν μπαίνω.
Γιατί περί ενός τίποτα λαικιστή πρόκειται. Να μου πεις κάποιον άλλον που κάτι έχει κάνει είτε στην πολιτική είτε επαγγελματικά, να το δεχθώ. Ο αέρας κοπανιστός, δεν μου λέει τίποτα. Ας πάει να λύσει πρώτα τα δικά του θέματα με την εφορία του πα΄τερα του και βλέπουμε....

Ολοι πιστεύουν οτι θα τους σωσει ο Μητσοτακης μεχρι να ερθει ο επομενος που θα πρεπει να σωσει οτι αφησε ο Μητσοτακης, εκει θα καταλαβουν ποιος εσωσε απο τι και πως.
Το ποιος θα ειναι μου ειναι αδιάφορο , ουτως η αλλως θα εχουν γαμηθει τα παντα και λιγη σημασία πιά θα έχει το προσωπο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.885
Like
11.566
Πόντοι
3.656
Γίνε κ εσύ τυπε Ελ επαγγελματίας. Άνοιξε περίπτερο η γίνε ταξιτζής.
ξεροχύνω όμως όταν έρχονται (ενώ δεν τους αρέσει η φοροδιαφυγή)

και σου λένε ''δε θέλω απόδειξη'' με ύφος λες και σου κάνουν χάρη για να γλιτώσουν το φπα

μου αρέσει να βλέπω την ξενέρα στα μούτρα τους όταν τους λες δεν γίνονται αυτά θα κόψουμε όλο το ποσό κάρτα ή μετρητά :wanker:
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.129
Κριτικές
3
Like
10.598
Πόντοι
3.936
ξεροχύνω όμως όταν έρχονται (ενώ δεν τους αρέσει η φοροδιαφυγή)

και σου λένε ''δε θέλω απόδειξη'' με ύφος λες και σου κάνουν χάρη για να γλιτώσουν το φπα

μου αρέσει να βλέπω την ξενέρα στα μούτρα τους όταν τους λες δεν γίνονται αυτά θα κόψουμε όλο το ποσό κάρτα ή μετρητά :wanker:
Σκέψου να ήταν 10% η φορολόγηση. Πόσο ΦΠΑ θα εισέπραττε το κράτος χαχα. Είπαμε 41%
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.885
Like
11.566
Πόντοι
3.656
Σκέψου να ήταν 10% η φορολόγηση. Πόσο ΦΠΑ θα εισέπραττε το κράτος χαχα. Είπαμε 41%
Και 1% να ήταν το φπα θα ερχόταν ο άλλος να σου πει δε θέλω απόδειξη

γιατί θέλει να έχει λεφτά το κράτος να τον πληρώνει

αλλά θέλει να τα πάρει μόνο από σένα όχι από τον ίδιο
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
7.079
Κριτικές
18
Like
15.988
Πόντοι
4.546
Πάει κι ο καφές. Το κακό είναι ότι και το ρεβύθι μαλλον θα τραβήξει την ανηφόρα. Και τι στην ευχή πίνεται μετά;

Τίποτα απολύτως.
Η σωστή αύξηση είναι μια και μόνο, 41%.
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.129
Κριτικές
3
Like
10.598
Πόντοι
3.936
Και 1% να ήταν το φπα θα ερχόταν ο άλλος να σου πει δε θέλω απόδειξη

γιατί θέλει να έχει λεφτά το κράτος να τον πληρώνει

αλλά θέλει να τα πάρει μόνο από σένα όχι από τον ίδιο
Ρε φίλε με 1% η 10% δεν έχει λόγο ο επαγγελματίας να δεχτεί χωρίς απόδειξη. Ενώ στο 29% από το πρώτο ευρώ Ε όσο ναναι του μπαίνουν ιδέες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom