Νέα

Ναυάγιο στην Πύλο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Theodor73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 615
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.097
Κριτικές
10
Like
5.409
Πόντοι
2.816
Mα μου γραφεις πιο πανω...ΕΝΩ ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΥΜΕ.Τι ακρη να βγαλω?
Έλα ρε τύπε.. τέτοιο κακό; Και δεν κατάλαβες τι εννοώ από τα υπόλοιπα δλδ.. κρίμα.. με απογοητευσες
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.431
Κριτικές
8
Like
3.068
Πόντοι
456

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.097
Κριτικές
10
Like
5.409
Πόντοι
2.816
Τουλαχιστον μεχρι το γιατρο.Θα γινει χειροτερο μετα.
Άσε τύπε.. εδώ οι άλλοι οι κακομοιροι έχασαν γυναίκες και παιδιά στα αμπάρια.. δεν είμαστε για μετακινήσεις
 
  • Like
Αντιδράσεις: Iso14

Oletiras

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2017
Μηνύματα
1.460
Like
3.676
Πόντοι
456
Ρε παιδιά δεν εκφράζετε τον έρωτα σας :2funny: κάπου αλλού;
Υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.097
Κριτικές
10
Like
5.409
Πόντοι
2.816

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
799
Like
725
Πόντοι
86
Σε ενδιαφερει να μαθεις εαν το λιμενικο λεει αληθεια η οχι αλλα δεν ειδα πουθενα να ρωτας πως διαολο αυτοι οι τυποι βρηκαν τοοοσο χρημα για να ερθουν προς τα εδω....Γιατι αν δεν ειχαν το χρημα δεν θα γινονταν και ολα τα υπολοιπα...Και φυσικα δεν θα πνιγονταν και το πιο πιθανο δεν θα γεμιζαν κ αλλο οι ηδη γεματες φυλακες η δεν θα γινονταν αλλοι βιασμοι που καταληγουν σε θανατο και και και...
Η εξεταζόμενη υπόθεση είναι (ή θα είναι) αν ΤΟ ΝΑΥΑΓΙΟ και τυχόν τραυματισμός ή θανατηφόρο αποτέλεσμα από αυτό ή σε αυτό προέρχεται από πράξεις/ενέργειες ή/και παραλείψεις και ποίου ΕΝΩ υπήρχε δυνατότητα και συνθήκες έγκαιρης διάσωσης. Τα ερωτήματά σου (και άλλων) όσο ενδιαφέροντα κι αν είναι (και το εννοώ, δεν ειρωνεύμομαι) ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΑ με την εξεταζόμενη υπόθεση και σε οποιοδήποτε δικαστήριο (πιθανότατα διεθνές) θα απορριφθούν ως μη έχοντα σχέση με την υπόθεση. Διότι, με την ίδια συλλογιστική, δεν θα φτάναμε ως εδώ αν ΔΕΝ είχαν γεννηθεί.
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
799
Like
725
Πόντοι
86
Στο ΚΚΕ σταμάτησα να διαβάζω...
Δεν υπάρχει μεγαλύτερη απάτη από το ΚΚΕ...
Και ξέρεις πως τελειώνει η συζήτηση με έναν κουμουνιστή.. του λες 2 απλά επιχειρήματα, σε λέει φασίστα χωρίς ιδιαίτερη βάση στο χαρακτηρισμό και τέλος..

Ειλικρινά λυπάμαι πραγματικά αν μπήκες στον κόπο να γράψεις όλο αυτό το κατεβατο αλλά δεν διάβασα ούτε γραμμή.. έστω ως ένδειξη σεβασμού στον κόπο σου.. πραγματικά λυπάμαι.. όπως λυπάμαι καιγια τους ανθρώπους που χάθηκαν αλλά πήραν το ρίσκο τους όπως και άλλοι τόσοι στα τελευταία 20 δρομολόγια .. αλλά αυτοί δεν τα κατάφεραν... Πάμε παρακάτω.. δεν θα το κάνω και αυτό δικό μου πρόβλημα.
Το ότι δεν διαβάζεις ούτγε γραμμή το έχω καταλάβει - στο έχω γράψει και σε παλαιότερες απαντήσεις. Το θέμα είναι ότι δηλώνεις ότι δεν ασχολείσαι, ΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΣ, εν τέλει.
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
799
Like
725
Πόντοι
86
Το ότι δεν διαβάζεις ούτγε γραμμή το έχω καταλάβει - στο έχω γράψει και σε παλαιότερες απαντήσεις. Το θέμα είναι ότι δηλώνεις ότι δεν ασχολείσαι, ΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΣ, εν τέλει.
Και συμπληρωματικά σε αυτό: δεν υποχρεώνει κανείς και κανέναν να διαβάζει και να απαντά σε ο,τιδήποτε ανεβάζει οποιοσδήποτε εδώ (ή και αλλού). Πολύ απλά, βλέπεις κάτι, αν δεν σε ενδιαφέρει, πας παρακάτω.
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
799
Like
725
Πόντοι
86
Αμα μπεις σε κανενα δελφινακι να πας μεχρι την Αιγινα θα μας πεσεις κατω απο τη ναυτια.

Αλλα εχεις αποψη για το λιμενικο στο πελαγος και θετεις και ερωτηματα.
Για το λιμενικό, την ικανότητά του και την εμπειρία του σε τέτοιες περιπτώσεις, ναι έχω άποψη (όπως και εσύ. Απαγορεύεται;) και την έχω γράψει με ευκαιρία άλλης απάντησης σε άλλον. Το θέμα, λοιπόν, ΔΕΝ είναι, στην ΟΥΣΙΑ, το Λιμενικό, αλλά οι ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ επιλογές και οι διαταγές που εντέλλονται οι λιμενικοί εκτελούν, ως ΕΝΣΤΟΛΟΙ. Για να καταλαβαινόμαστε.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.086
Πόντοι
456
Για το λιμενικό, την ικανότητά του και την εμπειρία του σε τέτοιες περιπτώσεις, ναι έχω άποψη (όπως και εσύ. Απαγορεύεται;) και την έχω γράψει με ευκαιρία άλλης απάντησης σε άλλον. Το θέμα, λοιπόν, ΔΕΝ είναι, στην ΟΥΣΙΑ, το Λιμενικό, αλλά οι ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ επιλογές και οι διαταγές που εντέλλονται οι λιμενικοί εκτελούν, ως ΕΝΣΤΟΛΟΙ. Για να καταλαβαινόμαστε.
Οτι εγραψες παραπανω κοπυ παστα απο τη κοβα ειναι ολα λαθος.
Και τα 10 σημεια.

Μνημειο αριστειας του ΚΚΕ γι ακομη μια φορα διπλα στη κυβερνηση του βουνου του Ζαχαριαδη το 49.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.097
Κριτικές
10
Like
5.409
Πόντοι
2.816
Το ότι δεν διαβάζεις ούτγε γραμμή το έχω καταλάβει - στο έχω γράψει και σε παλαιότερες απαντήσεις. Το θέμα είναι ότι δηλώνεις ότι δεν ασχολείσαι, ΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΟΣ, εν τέλει.
Μη το παίζεις έξυπνος τύπε.. ένας εξυπνακιας είσαι τύπε όπως πολλοί άλλοι.. που βρήκε την ευκαιρία να κουνάει το δάχτυλο σε ανθρώπους που εργάζονται σε δύσκολες συνθήκες από την ησυχία του σπιτιού του.
Το ότι σου είπα ότι δεν διάβασα τις πίπες του ΚΚΕ δεν σημαίνει ότι δεν διάβαζα τις υπόλοιπες χαζομάρες που έλεγες.. δυστυχώς έχανα το χρόνο μου και τις διάβαζα.
Ασχολησου με κάτι παραγωγικό μπας και πάει η χώρα μπροστά και άσε τις μπίζνες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom