Νέα

Οικονομική μας κατάσταση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 408
  • Εμφανίσεις 21K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είστε καλύτερα οικονομικά πλέον;

  • Ναι

    Ψήφοι: 70 44,0%
  • Όχι, είμαι χειρότερα σε σχέση με πριν 5 χρόνια

    Ψήφοι: 60 37,7%
  • Είμαι στα ίδια

    Ψήφοι: 29 18,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    159

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
525
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
6
Ανοίγω αυτό το θέμα για να δούμε λίγο τι γίνεται με την οικονομική μας κατάσταση.

Ο κόσμος που λέει πως δεν έχει χρήματα να περάσει το μήνα, φαίνεται να μειώνεται. Τα μαγαζιά είναι γεματα και πλέον βρίσκεις τραπέζι μόνο με κράτηση.

Δεν το πάω στο πολιτικό, ουτε ψήφισα (Ούτε θα ψηφίσω) Μητσοτάκη.

Απλά ήθελα να δω πως τα πάτε με τα οικονομικά σας. Εγώ προσωπικά βλέπω βελτίωση μιας και πήρα και αύξηση και βλέπω πως μετά από αφαίρεση ενοικίου και λοιπών εξόδων, μου μένουν περισσότερα στην άκρη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Να προσθέσω πως δεν βρίσκεις και δωμάτιο σε τριήμερα, ουτε για πλάκα. Και δεν μιλάω για νησιά που γεμίζουν από τουρίστες το καλοκαίρι.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.446
Κριτικές
16
Like
13.640
Πόντοι
6.515
Οι χειμωνιατικοι ξενώνες των τριημερων είναι πολυ λίγοι για τα 5 εκατ των Αθηναίων
Ανάμεσα σ' αυτά υπάρχουν 50 - 100.000 που γεμίζουν τους ξενώνες και κυκλοφορουν στις ακριβές πιστες
 
OP
OP
K

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
525
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
6
Για αυτό άνοιξα το θρεντ, για να δούμε πως τα πάμε.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.026
Κριτικές
1
Like
5.550
Πόντοι
2.356
OP
OP
K

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
525
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
6
Ποια μαγαζιά ε οι ναι γεμάτα τα μπουζούκια? Οι νεοδημοκρατες πάντα είχαν και θα έχουν λέφτά. Τι σημαίνει αυτό? Οτι είναι καλά?
Δεν είπα πως είναι όλα καλά. Άνοιξα το θρεντ για να δούμε τι λένε οι συναγωνιστές.

Τωρα αν εσύ πιστεύεις πως οι νδκρατες έχουν και οι πασοκοι ή οι συριζαιοι πεινάνε, δεν ξέρω τι νόημα έχει η συζήτηση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μόλις έβγαλα το like, τύπε.

Αφού τα πράγματα βελτιώνονται, τότε τι θα ψηφίσεις;

Βελόπουλο ή Ανταρσύα;
Δεν θέλω να μπει στο κάδρο το πολιτικό σκέλος. Ούτε να μιλήσουμε για Μητσοτάκη, Σύριζα κτλ.

Θέλω να εστιάσουμε στο πως είμαστε οικπνομικα και μόνο.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.849
Like
2.902
Πόντοι
456
Δεν είπα πως είναι όλα καλά. Άνοιξα το θρεντ για να δούμε τι λένε οι συναγωνιστές.

Τωρα αν εσύ πιστεύεις πως οι νδκρατες έχουν και οι πασοκοι ή οι συριζαιοι πεινάνε, δεν ξέρω τι νόημα έχει η συζήτηση.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Δεν θέλω να μπει στο κάδρο το πολιτικό σκέλος. Ούτε να μιλήσουμε για Μητσοτάκη, Σύριζα κτλ.

Θέλω να εστιάσουμε στο πως είμαστε οικπνομικα και μόνο.
Στα μπουζούκια και στα σαλε.οι δεξιοι πάνε.. Οχι οι σύριζαιοι.
 

Christos098

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2019
Μηνύματα
173
Κριτικές
2
Like
540
Πόντοι
21
Βελτίωση σε όλα τα επίπεδα. Οικονομικα πάνω, σωματικα (κιλά) κάτω, φυσική κατάσταση πάνω, στενοχώριες κάτω, σεξουαλικα πάνω. Ο Κουλης το πάει το καράβι όρθιο
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.849
Like
2.902
Πόντοι
456
Και στη Αφρική ένα δέκα τα εκατό κάνει ζωαρα, αυτοί που είναι γύρω από τις δεξιές χουντες που έχει συνήθως η αφρικη.. Άρα σύμφωνα με τους νουδουλουσ.. Στην αφρικη κάνουν ζωαρα.. Ρεκόρ ανάπτυξης και ετσι..
 
OP
OP
K

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
525
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
6
Στα μπουζούκια και στα σαλε.οι δεξιοι πάνε.. Οχι οι σύριζαιοι.
Είδαμε Παπαδημουλη, Τσακαλωτο κτλ. Είδαμε και Τσιπρα με βίλα στο Σούνιο με 500 ευρώ. Άστο, σου λέω μην ανοίξουμε πολιτική συζήτηση.
 
OP
OP
K

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
525
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
6
Θες πάνω από 3 χιλιάρικα το μήνα για νορμάλ ζωή
500 ενοίκιο να δίνεις, 150 για λογαριασμούς, 250 σούπερ και άλλα 200 το αμάξι. Και να δίνεις και 300 για εξόδους. Συνολο 1400. Βαλε 1500. Αυτά για να έχεις μια νορμάλ ζωή. Με τα 3000 απλά ζεις βασιλιάς.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.849
Like
2.902
Πόντοι
456
Είδαμε Παπαδημουλη, Τσακαλωτο κτλ. Είδαμε και Τσιπρα με βίλα στο Σούνιο με 500 ευρώ. Άστο, σου λέω μην ανοίξουμε πολιτική συζήτηση.
Αυτοί είναι 2 παραδείγματα. Αντίθετα οι νεοδημοκρατες έχουν όλοι λεφτά.. Αν δω κάποιον με ωραίο μουνι. Καταλαβαίνω ότι είναι νεοδημοκρατης που έχει λεφτά. Φακτ
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
17.146
Like
18.582
Πόντοι
3.656
Ανοίγω αυτό το θέμα για να δούμε λίγο τι γίνεται με την οικονομική μας κατάσταση.

Ο κόσμος που λέει πως δεν έχει χρήματα να περάσει το μήνα, φαίνεται να μειώνεται. Τα μαγαζιά είναι γεματα και πλέον βρίσκεις τραπέζι μόνο με κράτηση.

Δεν το πάω στο πολιτικό, ουτε ψήφισα (Ούτε θα ψηφίσω) Μητσοτάκη.

Απλά ήθελα να δω πως τα πάτε με τα οικονομικά σας. Εγώ προσωπικά βλέπω βελτίωση μιας και πήρα και αύξηση και βλέπω πως μετά από αφαίρεση ενοικίου και λοιπών εξόδων, μου μένουν περισσότερα στην άκρη.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Να προσθέσω πως δεν βρίσκεις και δωμάτιο σε τριήμερα, ουτε για πλάκα. Και δεν μιλάω για νησιά που γεμίζουν από τουρίστες το καλοκαίρι.
Επιασαν την καλη ή μηπως κατι αλλο:priest:?:confused::confused::confused::coffee:
giphy.gif
 
OP
OP
K

kamenosentelws

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2007
Μηνύματα
525
Κριτικές
3
Like
98
Πόντοι
6
Αυτοί είναι 2 παραδείγματα. Αντίθετα οι νεοδημοκρατες έχουν όλοι λεφτά.. Αν δω κάποιον με ωραίο μουνι. Καταλαβαίνω ότι είναι νεοδημοκρατης που έχει λεφτά. Φακτ
Είσαι μάλλον μικρός για να θυμάσαι τι γινόταν με τους πασοκους(νυν συριζαιους) το 90.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.480
Like
11.033
Πόντοι
3.556
Εργασιακα εχει βελτιωθει η κατασταση καπως. Οικονομικα οχι τοσο, λογω ακριβειας, ομως το καλο ειναι πως εχουν μειωθει γενικα τα χρεη προς τραπεζες. Πριν 10 χρονια η μιση Ελλαδα ηταν τιγκαρισμενη σε δανεια και πιστωτικες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom